top of page

Основні принципи, завдання та модель навчання

Навчання кандидатів Українського психоаналітичного товариства (УПТ) базується на правилах та стандартах Міжнародної психоаналітичної асоціації (МПА, англ. IPA). УПТ є членом МПА в якості «стаді-групи». В подальшому статус Товариства в МПА буде змінюватися, ставати «дорослішим», автономнішим. Але саме членство УПТ в Асоціації залишиться незмінним. Актуальний статус Товариства – «стаді-група» – означає і те, що сьогодні функції Комітету УПТ із навчання (КН) делеговано т. зв. «Спонсорському комітету МПА» (СпК), але, з часом, у ході розвитку Товариства, поетапно передаватимуться Комітету УПТ із навчання.
Метою навчання в УПТ є підготовка кваліфікованих фахівців, що здійснюватимуть психоаналітичну практику у відповідності до професійних, наукових та етичних стандартів МПА. Результатом навчання кандидата є його кваліфікація Комітетом із навчання/ Спонсорським комітетом як психоаналітика – із подальшою рекомендацією Виконавчому комітету МПА прийняти кандидата у прямі члени МПА (у майбутньому – рекомендація Зборам УПТ прийняти кандидата у члени УПТ).
За базову модель психоаналітичного навчання в УПТ прийнято т. зв. «модель Ейтінгона». Ця модель передбачає трьохскладове навчання кандидата: навчальний аналіз, клінічна практика під супервізією та теоретичне навчання.

СТРУКТУРА ТА ЗМІСТ НАВЧАННЯ

1.НАВЧАЛЬНИЙ АНАЛІЗ (СИН. ТРЕНІНГОВИЙ АНАЛІЗ)

Навчальний аналіз є базовим елементом психоаналітичного навчання

2.СУПЕРВІЗІЯ КЛІНІЧНОЇ ПРАКТИКИ

Обов’язкове регулярне обговорення кандидатом своєї психоаналітичної роботи із кваліфікованим аналітиком, який має статус супервізора.

3. ТЕОРЕТИЧНА ПІДГОТОВКА

Програма теоретичної підготовки кандидатів УПТ включає вивчення основних праць З. Фройда, сучасних психоаналітичних теорій, психоаналітичної техніки, психопатології, теорій розвитку, метапсихології, психоаналітичних досліджень і прикладного психоаналізу.

bottom of page